PrestigeIdea

Kolejna witryna oparta na WordPressie

koszulka uv
Zdrowie i uroda

Ubrania UV dla dzieci- czy warto je kupić?

Przygotowując się do wakacji z rodziną staramy się nie zapomnieć o najważniejszych rzeczach, a kwestia bezpieczeństwa jest na pewno na pierwszym miejscu, szczególnie dla naszych dzieci. Przed wyjazdem najczęściej śledzimy to co najmodniejsze, najwygodniejsze i nowoczesne w danym sezonie. Ostatnio pojawia się dużo informacji na temat nowości, jaką są ubrania UV, szczególnie dla dzieci. Stają się bardzo popularne i pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się tym tematem. Dostępne są takie elementy stroju jak koszulka UV, czapka, strój kąpielowy, kombinezon. Wszystko po to, żebyśmy w prosty sposób mogli nabyć to, czego aktualnie potrzebujemy. Pewnie przeglądając ceny i artykuły dla dzieci zadajemy sobie pytanie czy aby nasze pociechy na pewno potrzebują ubrań UV? Czy nie jest to tylko fanaberia modowa, która z czasem przeminie, a nam w szafie zostaną zbędne rzeczy? No i nasze dzieci rosną tak szybko, przecież w następnym sezonie ubrania będą zdecydowanie za małe? Żeby rozwikłać ten dylemat warto głębiej się temu przyjrzeć.

Jak chronić dzieci przed promieniami UV?

Dzieci, podobnie jak osoby starsze są szczególnie narażone na szkodliwe skutki działania słońca. Dużo szybciej dochodzi u nich do poparzeń słonecznych, odwodnienia, udaru cieplnego. Są to bardzo niebezpieczne sytuacje, które w skrajnych przypadkach zagrażają życiu i zdrowiu. Z tego powodu należy pamiętać o odpowiedniej ochronie naszych pociech. Przede wszystkim wyrabiajmy w nich dobre nawyki, takie jak nie przebywanie na słońcu w godzinach, kiedy intensywność promieni jest największa, osłanianie ciała przewiewnymi ubraniami, a na nie osłoniętą skórę regularne stosowanie specjalnych kremów z filtrem, dedykowanych dzieciom, osłanianie głowy i odpowiednie nawadnianie dziecka. Poza sprawdzonymi metodami pojawiają się również nowoczesne metody. Znalazły już one wielu zwolenników. Mowa tu o ubraniach  UV dla dzieci. Skoro są one szczególnie narażone na szkodliwe działanie słońca, im też należy poświęcić więcej uwagi. Naukowcy dowodzą, że w skuteczny sposób zabezpieczają skórę dziecka przed promieniowaniem, dzięki specjalnym włóknom, które zostają w takie ubranie wplecione. Odbija ono światło słoneczne i nie pozwala przedostawać się w głąb skóry, dzięki czemu nie powstaną żadne oparzenia słoneczne, ani późniejsze skutki promieniowania. Każdy taki produkt przed wypuszczeniem na rynek jest poddawany szczegółowym testom, co daje pewność, że jest bezpieczny i skuteczny. Nie sądzę, że długo trzeba przekonywać sceptyków choćby do przetestowania takich nowości. Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne, a dobrze wiemy, że zwykłe ubrania, nawet najbardziej przewiewne nie zapewniają maksymalnej ochrony. W przypadku ubrań UV mają one nie tylko właściwości ochronne, ale również hamują rozwój mikroorganizmów, co na pewno w przypadku dzieci jest dodatkowym plusem.

Moda również ważna.

Sceptycy nowości pewnie będą szukać minusów dla takich rozwiązań i zaczną się zastanawiać, czy nie ma tutaj jakiegoś chwytu marketingowego. Poza tym dla znawców i fanów mody poza ochroną będą liczyły się również walory estetyczne. Całe szczęście producenci tych ubrań i tutaj nie zawiedli stwarzając całą gamę produktów w różnych wersjach kolorystycznych i różnych rozmiarach. Dzięki czemu nasze dzieci nie tylko będą bezpieczne w zabawie na plaży, ale będą czuły się komfortowo i wyglądały modnie.

Podsumowanie.         

Rodzice pewnie nie będą dawali się długo przekonywać do zalet ubrań UV. Każdy chce zapewnić swoim dzieciom maksymalny komfort i bezpieczeństwo, a takie ubrania to zapewniają. Dlatego też przestanie się liczyć to, że nasze pociechy szybko z nich wyrosną, ale dzięki temu będą zdrowe i unikną długofalowych skutków działania szkodliwych promieni słonecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *