PrestigeIdea

Kolejna witryna oparta na WordPressie

meble
Dom

Jak umeblować salon?

Wszyscy marzą chyba o dużym i modnie umeblowanym salonie. To pomieszczenie, w którym nie tylko można zrelaksować się oraz wypocząć po ciężkim dniu, ale również przyjąć przybywających do nas gości. Warto więc, aby znalazło się tam wyposażenie w postaci sofy oraz foteli, na których można usiąść. Ważne, aby całość jednocześnie była atrakcyjna wizualnie – w końcu w ładnych wnętrzach przebywa się z większą przyjemnością. Sprawdź więc jak umeblować piękny salon!

Gdzie szukać inspiracji do urządzenia salonu?

Urządzenie salonu to niezwykle ważna kwestia. Nie ważne, czy tego typu działania podejmujesz, ponieważ projektujesz to wnętrze od podstaw, czy też zdecydowałeś się na przeprowadzenie architektonicznej metamorfozy. Wtedy możesz zrealizować działania, które pozwolą Ci zrealizować marzenia, jakie posiadasz w związku z Twoim salonem. Innych pomysłów oraz inspiracji możesz szukać w domach i mieszkaniach swoich bliskich, przyjaciół, znajomych oraz rodziny. Wiele ciekawych wnętrz możesz zaobserwować także w telewizyjnych serialach, na internetowych blogach, jak i w katalogach wnętrzarskich przygotowywanych przed producentów mebli. Dzięki temu można stworzyć wnętrze, z którego korzystanie będzie wygodne oraz komfortowe, a przy tym swoim wyglądem wpasuje się w obowiązujące w danym sezonie trendy.

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie?

Salon jest dosyć specyficznym pomieszczeniem, w którym na dobrą sprawę nie musi znaleźć się wiele mebli. Jednak te, które już się wybierze powinny cechować się wysoką jakością. Podstawowym meblem, jaki powinien znaleźć się w salonie jest sofa, wersalka, fotele, pufy oraz krzesła. Tego rodzaju wyposażenie powinno być przede wszystkim bardzo wygodne, musi także być także dostosowane do ilości domowników, którzy będę z niego korzystać – każdy musi mieć tam dla siebie odpowiednie miejsce. Niezwykle istotne jest ponadto umieszczenie w salonie stolika kawowego lub ławy. Jak już sama nazwa wskazuje, przy takim niewielkim stoliku będzie można wygodnie usiąść i napić się kawy lub innego ulubionego napoju. W salonie musi także znaleźć się miejsce na telewizor, który zawiesić można bezpośrednio na ścianie lub umieścić na specjalnej szafce. Jeśli pomieszczenie jest duże, zyskuje się możliwość umieszczenia w salonie także garderoby, szafy lub komody. W salonie istotne znaczenie mają także dodatki. Na sofie sprawdzi się na przykład dekoracyjne nakrycie oraz ozdobne poduszki, występujące w wielu wzorach i kolorach. Natomiast na ścianach można umieścić obrazy lub plakaty. W salonie powinno znaleźć się także wiele zieleni. Kwiaty różnych gatunków zadbają o oczyszczenie powietrza, jak i pozytywnie wpłyną na wygląd wnętrza. Dlatego też poleca się umieścić tam rośliny doniczkowe, jak i ścięte kwiaty we flakonie.

W jakim stylu zaprojektować salon?

Obecnie w branży architektonicznej wyróżnia się kilka atrakcyjnych stylów. Charakteryzują się one kilka ważnymi cechami, które wyróżniają je pośród innych trendów. Najpopularniejsze aranżacje wykorzystywane w salonach to na przykład:

 • styl nowoczesny
 • styl klasyczny (tradycyjny)
 • styl industrialny
 • styl glamour
 • styl włoski
 • styl skandynawski
 • styl minimalistyczny
 • styl śródziemnomorski
 • styl loftowy
 • styl rustykalny
 • styl romantyczny
 • styl vintage
 • styl postmodernistyczny
 • styl pop-art
 • styl angielski
 • styl art deco
 • styl kolonialny
 • styl prowansalski

Jakie czynniki wpływają na wybór stylu zastosowanego w salonie?

Widać więc, że jest wiele stylów, w jakich urządzić można salon. W jaki sposób można więc wybrać konkretny trend w tym zakresie? Przede wszystkim wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w którym ma znaleźć się salon. Niektóre style sprawdzą się bowiem jedynie na niewielkich przestrzeniach, a jeszcze inne na nieco większym obszarze. Inna kwestia, która ma wpływ ma wybór konkretnego trendu to na przykład środki pieniężne, jakimi dysponuje się na ten konkretny cel. Nie bez znaczenia są także upodobania, jakie posiada się w zakresie projektowania wnętrz. Tym bardziej, że jeśli wybierze się opcję zamówienia mebli do salonu na wymiar można uzyskać wyposażenie tego pomieszczenia, o jakim od dawna się marzy. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to możliwość indywidulanego zadbania o każdy nawet najmniejszy szczegół przygotowywanego projektu. Jednak wadą zamawiania mebli do salonu na wymiar jest wydłużony czas oczekiwania na nie, ponieważ każdy element wyposażenia jest przygotowywany wtedy od podstaw.

Podsumowanie

Jeśli stoisz przed wyzwaniem związanym z aranżacją Twojego salonu, musisz zapamiętać zaprezentowane powyżej wskazówki. Dzięki temu dobór poszczególnych elementów wyposażenia, które powinno znaleźć się w tym pomieszczeniu nie będzie trudny, ani skomplikowany. Przed wyruszeniem do sklepu przeanalizuj więc wszystkie najważniejsze kwestie, zaplanuj wstępnie to jak ma wyglądać Twój salon i dokonaj odpowiedniego wyboru. Jeśli wykażesz się odpowiednią rozwagą, taka inwestycja okaże się naprawdę opłacalna i będzie służyć Ci przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *