PrestigeIdea

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Styl glamour
Dom

Urządzamy wnętrze w stylu glamour.

Styl glamour we wnętrzach jest bardzo dobrze znany projektantom wnętrz. Wiedzą oni doskonale jak ciężko jest wydobyć jego kwintesencje. Wspomniany styl glamour wywodzi się z Hollywood. Mogliśmy podglądać go głównie w filmach, które od lat 40. pokazywały nam piękno nie tylko obrazując wnętrze. Symbolem tamtych lat była Audrey Hepburn, która idealnie wtapia się w charakterystykę stylu glamour. Mówiąc o niej mamy głównie na myśli dwa słowa – szyk i elegancja, które doskonale podsumowują styl glamour.


Wnętrze w stylu glamour – najważniejsze podstawy.
Zanim w ogóle przystąpimy do aranżacji wnętrz naszego mieszkania należy wiedzieć, że styl ten jest bardzo wymagający. Ze stylowego i gustownego pomieszczenia możemy w szybki sposób zmienić je w kiczowate. Stąd też osoba, która podejmuje się tego zadania musi posiadać nieskazitelne poczucie gustu. Spójność – to słowo klucz podczas projektowania wnętrza w stylu glamour.

Przejdźmy do konkretów. Mając na myśli styl glamour mamy na myśli głównie przepych i kryształy. Na ścianach powinny dominować takie kolory jak fioletowy i różowy. Aby w niektórych pomieszczeniach przełamać te barwy możemy postawić na odcienie szarości. Nie zmienia to jednak faktu, że z uwagi na te podstawy styl ten głównie wybierają kobiety.
Poza kryształami, wyrazistymi kolorami ścian i bijącym blaskiem ważne są tutaj także dodatki. Warto zainwestować w świeczki czy wspomniane kryształy, które idealnie komponują się na tle fioletowych ścian. W kuchni czy salonie nie może zabraknąć foteli, które obite będą pluszem. Są one niezwykle eleganckie, ale również wygodne. Dodatek, który musi pojawić się na naszych ścianach to lustro. Oczywiście w złotej ramie i możliwie jak największe. Szukając firan, zasłon czy innych dodatków powinniśmy szukać w takich tkaninach jak atłas, welur czy satyna.

Podsumowując, taki jest właśnie styl glamour we wnętrzach. Styl, szyk, elegancja i luksus – te słowa opisują go najlepiej. Musimy niezwykle precyzyjnie dobierać do niego kolory, meble czy dodatki, by nie przekroczyć cienkiej granicy i zamiast chwalić się stylowym wnętrzem nie zostać z kiczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *